Лаванда вузьколиста / 15-20 см / Р9

Модель: Lavandula angustifolia
65.00грн.

  • Наявність: Є в наявності


Лаванда вузьколиста (Lavandula angustifolia) - багаторічна трав'яниста рослина з родини ясноткових (Lamiaceae). Рослина має форму вічнозеленого сильно розгалуженого куща висотою 30 - 60 (100) см. Корона округлої форми. Нижні минулорічні гілочки дерев'яніють, верхні однорічні трав'янисті, повстисто-опушені, білувато-сірувато-зеленуваті. Листки видовжено-лінійної форми, спочатку повстисто-опушені, сірувато-зеленуваті, пізніше голі, зеленуваті. Квітки зібрані в суцвіття довжиною 4 - 8 см, голубувато-фіолетового кольору. Цвіте з липня до вересня. Всі частини рослини, і гілочки і особливо квітки мають сильний приємний запах парфумів.

Рослина середньої морозостійкості, витримує морози до -25 °С, посухостійке. Надає перевагу сонячним ділянкам, сухим бідним або вапняковим ґрунтам, не любить глинистих, не переносить надлишок вологи. Саджається лаванда на відстані 30 - 40 см між рослинами. Густота посадки -  20 тис. рослин на 1 га. Спеціального догляду не потребує, однак в перший рік після посадки рекомендується поливати в суху погоду, прополювати від бур'янів, та вкривати на зиму листям або сосновою хвоєю.

Лаванда використовується в ландшафтних дизайнах, в садах та квітниках, для створення невисоких живих огороджень, для укріплення косогорів, як добрий медонос. При дотику лаванда виділяє приємний запах, тому рекомендується її висаджувати вздовж садових доріжок. Сухі суцвіття використовуються в кулінарії, для приготування чаїв, для приготування лікерів, як відлякуючий засіб для одежної молі, для відлякування комарів та москітів, а також в медицині. В промисловості із суцвіть лаванди виготовляють ефірні масла, які використовуються в парфумерії. 

Характеристики
Тип кореневої системи Закрита, контейнер С3
Висота саджанця 25 - 30 см
Вік садженця 2 роки
Форма дорослої рослини 30 - 60 см

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Рекомендовані товари

лаванда