Клен татарський (Неклен, Чорноклен)

Модель: Acer tataricum

Доступні варіанти


40.00грн.

  • Наявність: Є в наявності


Клен татарський, або Неклен, або Чорноклен (Acer tataricum) - листопадне дерево, або кущ роду Клен, родини Сапіндових. Поширений по всій Європі, росте на узліссях, в лісопосадках, серед чагарників, а також в гірській місцевисті на висотах від 700 до 3000 м над рівнем моря.

Дерево або кущ висотою 3 - 5 (15) м. Кора сіра, іноді майже чорна. Листки прості, черешкові, не типові для клена, темно-зелені, восени набувають жовтого або червоного забарвлення. Квітки двостатеві, запашні, зібрані в густі овально-щитковидні суцвіття. Цвіте в травні - червні, протягом 2 - 3 тижнів. Плоди - крилатки, спочатку жовто-зелені, пізніше яскраво-рожеві, малиново-рожеві або червоні, при дозріванні коричневі. Швидкість росту висока, може досягати до 70 см за рік. Тривалість життя до 100, рідко до 300 років.

Клен татарський до складу грунту не вимогливий. Переносить сухі піщані грунти та грунти з невеликою засоленістю. Висаджувати рекомендується на сонячних ділянках або в напівтіні. Морозостійкість висока. Посухостійкість висока. Добре переносить міську загазованість повітря.

Використовується як декоративна культура в одиночних та группових посадках в садах і парках, в міському озелененні, для створення живоплотів, при посадці лісозахисних смуг. Добре переносить формуючу обрізку. Клен татарський є чудовим медоносом. Медозбір становить близько 100 кг за 1 га насаджень.

Характеристики
Тип кореневої системи Відкрита
Висота саджанця 60 - 100 см
Вік садженця 2 роки
Форма дорослої рослини 5 (15) м
Зона морозостійкості USDA Висока
Вічнозелена / Листопадна Листопадна
Відношення до вологості Невимогливий
Вимоги до грунту Невимогливий
Посухостійкість Висока
Темп росту Висока
Плоди Крилатки
Відношення до освітлення Сонце, півтінь

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Рекомендовані товари