Гледичія триколючкова (Гледичія звичайна) / 15-20 см / P9

Модель: Gleditsia triacanthos
60.00грн.

  • Наявність: Є в наявності


Гледичія триколючкова або Гледичія звичайна (Gleditsia triacanthos) - листяне дерево сімейства Бобові.Гледичія - швидкоросле, посухостійке і декоративне дерево. До ґрунтових умов невибаглива, добре росте навіть на засолених грунтах. Вітростійка. Добре переносить ущільненість ґрунту, запиленість і задимленість повітря.

Дерево заввишки до 20-40 м, з красивою, ажурною, розлогою, широко циліндричною, закругленою нагорі кроною. Стовбур діаметром до 75 см, темно-бурий, з зморшкуватою, пізніше розтрісканою корою. Доживає до 300 років. Колючки довгі, прості або тричі-розгалужені, червонувато-коричневі, глянцеві, гострі, сплюснуті принаймні біля основи, до 6 - 15 см завдовжки. Листя чергові, майже сидячі, довжиною 14-20 см і більше, парноперисті, з 8-15 (17) парами листочків або двічі-парноперисті, з 8-14 парами гілочок на головному жолобчастому і опушениму листовому стрижні, на укорочених пагонах, зібрані пучками. Листочки темно-зелені, блискучі, еліпсоїдні або ланцетні, до верхівки звужені, по краях цілокраї або неясно городчаті, знизу по жилах злегка опушені. Розпускаються у квітні.

Квітки невиразні, зеленуваті, опушені, запашні, в густих пазушних вузькоциліндричних кистях довжиною до 8 см, одностатеві, зрідка двостатеві. Іноді на одному дереві є тільки квітки однієї статі. Цвіте в травні - липні. 

Плоди - подовжено-ланцетоподібні шкірясті боби, повислі, зазвичай вигнуті і злегка спірально скручені, довжиною до 20-40 (50) см і шириною 3 см, плоскі, червонувато-коричневі, блискучі, з соковитою, солодкою м'якоттю, багатонасінні. Насіння подовжено-еліпсовидне, сплюснуте, коричневе або жовтувате, з тьмяним блиском, довжиною 12-15 мм і 7 ​​мм завтовшки, з дуже твердою шкіркою, сидять в гніздах серед м'якоті плоду. Плодоносить в жовтні - листопаді. Плоди залишаються на дереві до середини зими.

Характеристики
Форма дорослої рослини 20 - 40 м

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Рекомендовані товари