Клен польовий (Паклен) / 100 - 150 см / вкс

Модель: Acer campestre
70.00грн.

  • Наявність: Немає в наявності


Клен польовий, або паклен (Acer campestre) - листопадне дерево з роду Клен. Поширений по всій Україні, крім північних областей, росте в листяних лісах, на узліссях, в лісосмугах, в парках.

Дерево (рідше кущ) висотою 4 - 15 м. Крона розлога. Листки п'ятилопатеві, пальчасті, з великими зубцями, діаметром 5 - 10 см, темно-зелені. Квітки одностатеві, жовто-зелені, зібрані в щитоподібні суцвіття. Цвіте з кінця квітня до травня. Плід - двокрилка, довжиною 6 - 8 см.

Клен польовий до складу грунтів не вимогливий, переносить навіть невелику засоленість грунту. Висаджувати можна як на сонячних ділянках, так і в повній тіні.

Використовується як декоративне дерево в одиночних і групових посадках в парках, в міському озелененні, при формуванні полезахисних смуг. Завдяки великій витривалості добре підходить для висаджування вздовж доріг в місцях з підвищеною загазованістю та в місцях з грунтами низької якості. Клен польовий є хорошим медоносом, він забезпечує стабільний взяток близько 1000 кг з 1 га, незалежно від погодних умов. Також клен польовий має міцну деревину, яка підходить для виготовлення столярних виробів, для використання в будівництві та для опалювальних цілей. В період весняного сокоруху з клена добувають сік, який містить багато сахарози (1 - 2,5%). З кленового соку виготовляють кленовий сироп та різні напої.

Характеристики
Тип кореневої системи Відкрита
Висота саджанця 80 - 120 см
Вік садженця 2 - 3 роки
Форма дорослої рослини 4 - 15 м
Колір Темно-зелений
Зона морозостійкості USDA Висока
Вічнозелена / Листопадна Листопадна
Відношення до вологості Невимогливий
Вимоги до грунту Невимогливий
Посухостійкість Висока
Відношення до освітлення Невимогливий

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Рекомендовані товари