Клен псевдоплатановий (Явір, Клен білий) / 100 - 150 см / вкс

Модель: Acer pseudoplatanus
70.00грн.

  • Наявність: Є в наявності


Явір, або клен-явір, або клен псевдоплатановий, або клен білий, або клен туполистий (Acer pseudoplatanus) - листопадне дерево з роду клен. Поширений по всій Європі, в Україні зустрічається в Західній Україні, зокрема в Карпатах.

Дерево висотою 20 - 35 м, товщиною стовбура 0,9 - 1,1 м. Крона куполовидна. Кора сіра, відшаровується лусочками. Листки супротивні, пальчато-лопатеві, довжиною 10 - 25 см, шириною 5 - 15 см. Квітки однодомні, жовто-зелені, зібрані в суцвіття по 20 - 50 шт. Цвіте весною. Плід - двокрилка, довжиною до 5 см. Тривалість життя близько 500 років.

Використовується як декоративне дерево в одиночних і групових посадках в парках, в міському озелененні, для висаджуванні вздовж доріг. В лісовому господарстві використовується як лісоформуюча культура з цінною деревиною. Явір має цінну міцну, стійку до гниття деревину білого кольору, з якої виготовляють меблі, паркет, музичні інструменти. Також явір є хорошим медоносом. В період весняного сокоруху з клена добувають сік, який містить багато сахарози (1 - 2,5%). З кленового соку виготовляють кленовий сироп та різні напої. Сік явору використовують в народній медицині.


Характеристики
Тип кореневої системи Відкрита
Висота саджанця 80 - 100 см
Вік садженця 2 - 3 роки
Форма дорослої рослини 20- 35 м
Колір Зелений
Зона морозостійкості USDA Висока
Вічнозелена / Листопадна Листопадна
Відношення до вологості Невимогливий
Вимоги до грунту Невимогливий
Відношення до освітлення Невимогливий

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Рекомендовані товари