Верба Матсудана "Tortuosa" / 40 см / 1 л

Модель: Salix matsudana f. tortuosa
65.00грн.

  • Наявність: Є в наявності


Верба Матсудана "Тортуоза" (Salix matsudana f. tortuosa) - декоративна форма верби Матсудана. Культура світлолюбива, але переносить півтінь. Добре росте в міських умовах. Не вимоглива до умов зростання. Потребує захищеного від сильних вітрів місця. Не вимоглива до грунту, росте на будь-якому, досить вологому з хорошим дренажем. Віддає перевагу родючим, хоча може рости на бідних і сухих. Використовується в одиночних посадках, для створення пейзажних куточків, квіткових композицій, для декорування водоймищ.

Дерево 6-9 м у висоту і 4-5 м в ширину, рідше чагарник, з спочатку конічної, пізніше - широкопірамідальної форми. Зростає повільно, 20-30 см в рік. Гілки і пагони дуже декоративні, стрункі, закручені по спіралі у формі штопора, спочатку оливкового або жовтуватого кольору, пізніше сіро-коричневі. Стовбур злегка звивистий, покритий грубою, потрісканою корою коричневого кольору. Звивисте розгалуження більш інтенсивно спостерігається в зимовий період, після опадання листя. Листя розташоване почергово, світло-зелене зверху, знизу блакитне або білувате, злегка закручене спірально. Восени набуває золотисто-жовтих відтінків. Цвіте в квітні-травні. Сережки сіро-білого кольору, 1,5-2,5 см в довжину.

Посадка і догляд

Посадку найкраще проводити навесні до розпускання бруньок. При закладенні «верболозу» (заростей верби) рекомендується обробити грунт восени на глибину 30-80 см, в залежності від її родючості й сухості. Верхній рослинний шар повинен бути перевернутий вниз. Рекомендована відстань між саджанцями має бути не менше 0,6-2 м, в залежності від виду. Глибина посадки - 40-70 см. Пересадку рекомендується проводити до 3-4 років. На важких грунтах рекомендується дренаж із щебеню чи піску шаром 20-30 см.

Добре переносить стрижку і обрізання. Догляд практично не потрібний.

Шкідники: вусачі, комашка вербова (Lochmaea caprea), Crepidodera aurata, личинки перетинчастокрилих (Trichiosoma sibiricum), гусениці лускокрилих (Acleris cristana, Teleiodes notatella і ін.).

Хвороби: пошкоджується грибковими захворюваннями - грибками з роду Melampsora, Rhytisma, Erysiphe, Phytophthora ramorum.

Характеристики
Форма дорослої рослини 6- 9 м

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Рекомендовані товари