Клен гостролистий / насіння 2023р / 50 шт / 1 кг

Модель: Acer platanoides

Доступні варіанти


40.00грн.

  • Наявність: Немає в наявності


Клен гостролистий або Клен платанолистий (Acer platanoides) - листопадне дерево родини сапіндових (Sapindaceae) Клен гостролистий висаджується в якості декоративних насаджень в садах, парках і вздовж доріг.

Дерево заввишки 12-28 м з широкою, густою округлою кроною. Кора молодих дерев гладка, сіро-коричнева, з віком темніє до майже чорної і покривається довгими, вузькими, поздовжніми тріщинами. Гілки міцні, широкі, спрямовані вгору; коричневі або червонувато-сірі. Листки прості, дланевтидні, супротивні, з 5-7 зазубреними, крупнозубчатимі лопатями, кінці лопатей загострені, голі, до 18 см в довжину. Зверху темно-зелені, знизу більш бліді, восени набувають жовтого або помаранчевого забарвлення і потім опадають. Перші 3 роки клен росте досить швидко, річний приріст молодого дерева іноді сягає метра, плодоносити починає через 17 років, тривалість життя до 150 років.

Квітки запашні, голі, яскраві, жовтувато-зелені, зібрані в щиток з 15-30 шт., з'являються в першій половині травня до і під час розпускання листя. Клен гостролистий - дводомна рослина, тобто чоловічі і жіночі квітки зазвичай розпускаються на різних деревах. Запилюється комахами.

Плід представляє собою подвійну крилатку, яка розпадається на два односім'янні плодики, з двома довгими (3,5-5,5 см) крилами, що розходяться під тупим кутом або майже горизонтально, які здатні нести насіння на велику відстань. Насіння голе, з великим зеленим згорнутим зародком, без ендосперму, плескате, дозріває в кінці літа і може залишатися на дереві протягом зими.

Висівають насіння клена восени або весною. У випадку весняного посіву необхідно проводити стратифікацію протягом 2 - 3 місяців у вологому перліті або піску при температурі 1 - 5 С°. Схожість насіння, за умови правильно проведеної стратифікації становить 98 - 100%.

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Рекомендовані товари