Клен польовий (Паклен), насіння, 40 шт

Модель: Acer campestre
15.00грн.

  • Наявність: Немає в наявності


Клен польовий, або паклен (Acer campestre) - листопадне дерево з роду Клен. Поширений по всій Україні, крім північних областей, росте в листяних лісах, на узліссях, в лісосмугах, в парках.

Дерево (рідше кущ) висотою 4 - 15 м. Крона розлога. Листки п'ятилопатеві, пальчасті, з великими зубцями, діаметром 5 - 10 см, темно-зелені. Квітки одностатеві, жовто-зелені, зібрані в щитоподібні суцвіття. Цвіте з кінця квітня до травня. Плід - двокрилка, довжиною 6 - 8 см.

Клен польовий до складу грунтів не вимогливий, переносить навіть невелику засоленість грунту. Висаджувати можна як на сонячних ділянках, так і в повній тіні.

Використовується як декоративне дерево в одиночних і групових посадках в парках, в міському озелененні, при формуванні полезахисних смуг. Завдяки великій витривалості добре підходить для висаджування вздовж доріг в місцях з підвищеною загазованістю та в місцях з грунтами низької якості. Клен польовий є хорошим медоносом, він забезпечує стабільний взяток близько 1000 кг з 1 га, незалежно від погодних умов. Також клен польовий має міцну деревину, яка підходить для виготовлення столярних виробів, для використання в будівництві та для опалювальних цілей. В період весняного сокоруху з клена добувають сік, який містить багато сахарози (1 - 2,5%). З кленового соку виготовляють кленовий сироп та різні напої.

Висівають насіння клена восени або весною. У випадку весняного посіву необхідно проводити стратифікацію протягом 2 - 3 місяців у вологому перліті або піску при температурі 1 - 5 С°. Схожість насіння, за умови правильно проведеної стратифікації становить 98 - 100%.

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Рекомендовані товари