Клен псевдоплатановий (Явір), насіння, 10 шт / 100 шт / 100 г

Модель: Acer pseudoplatanus

Доступні варіанти


10.00грн.

  • Наявність: Немає в наявності


Явір, або клен-явір, або клен псевдоплатановий, або клен білий, або клен туполистий (Acer pseudoplatanus) - листопадне дерево з роду клен. Поширений по всій Європі, в Україні зустрічається в Західній Україні, зокрема в Карпатах.

Дерево висотою 20 - 35 м, товщиною стовбура 0,9 - 1,1 м. Крона куполовидна. Кора сіра, відшаровується лусочками. Листки супротивні, пальчато-лопатеві, довжиною 10 - 25 см, шириною 5 - 15 см. Квітки однодомні, жовто-зелені, зібрані в суцвіття по 20 - 50 шт. Цвіте весною. Плід - двокрилка, довжиною до 5 см. Тривалість життя близько 500 років.

Використовується як декоративне дерево в одиночних і групових посадках в парках, в міському озелененні, для висаджуванні вздовж доріг. В лісовому господарстві використовується як лісоформуюча культура з цінною деревиною. Явір має цінну міцну, стійку до гниття деревину білого кольору, з якої виготовляють меблі, паркет, музичні інструменти. Також явір є хорошим медоносом. В період весняного сокоруху з клена добувають сік, який містить багато сахарози (1 - 2,5%). З кленового соку виготовляють кленовий сироп та різні напої. Сік явору використовують в народній медицині.

Висівають насіння клена восени або весною. У випадку весняного посіву необхідно проводити стратифікацію протягом 2 - 3 місяців у вологому перліті або піску при температурі 1 - 5 С°. Схожість насіння, за умови правильно проведеної стратифікації становить 98 - 100%.

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Рекомендовані товари