Берест, або в'яз граболистий (Ulmus minor Mill.) - листяне дерево родини в'язових (ільмових). Інші назви - в'яз польовий, карагач. Росте в лісах, серед чагарників, біля водоймищ, поширений майже по всій території України.
Дерево висотою до 30 м. Стовбур діаметром до 1 м. Кора коричнево-сірувата, розстріскана. Листя зубчасте, видовжене, зелене, схоже на листя граба, проте більше за розміром. Квітки зібрані в густі суцвіття. Цвіте в березні - квітні. Плід крилатка. Тривалість життя береста - до 300 років.
Використовується як декоративна паркова та деревна рослина. Має міцну в'язку деревину з красивою текстурою та жовто-коричневим забарвленням, з якої виготовляють музичні інструменти, меблі, використовують у будівництві. Як декоративна рослина використовується в міському та парковому озелененні.
Висівають насіння береста восени або весною. У випадку весняного посіву необхідно проводити стратифікацію протягом 2 - 3 місяців у вологому перліті або піску при температурі 1 - 5 С°. Схожість насіння, за умови правильно проведеної стратифікації становить 98 - 100%.