Терен колючий / насіння 2023р / 20 шт

Модель: Prunus spinosa
20.00грн.

  • Наявність: Є в наявності


Терен колючий (Prunus spinosa L.) - рослина родини розових. В природі росте на узліссях та по берегах річок.

Кущ або невелике дерево висотою 1 - 4 м, з широкою кроною, гіллястий. Гілки з численними колючками. Квітки діаметром 0,6 - 1 см, білі.

Плід округла соковита кістянка діаметром 1 - 2 см. Шкірочка темна, чорно- темно-синя, покрита восковим нальотом. Кісточка погано відділяється від м'якоті. М'якоть соковита, смак кислий. Плоди достигають у вересні. Урожайність висока. Плоди багаті на вітамін С, їх вискористовують в свіжому вигляді та переробляють на соки, джеми. З плодів терена виготовляють вина, сиропи, оцет, мармелади, настоянки (тернівку). Також плоди терену мають широке застосування в народній медицині, як антисептичний, мочегінний та скріплюючий засіб, як засіб для підняття апетиту, використовують при лікуванні шлунку, печінки, нирок, при харчових отруєннях, токсикозах, шлункових коліках.

В озелененні терен використовують для створення густих непрохідних живоплотів, для укріплення берегової частини водоймищ.

Висівають насіння терену восени або весною. У випадку весняного посіву необхідно проводити стратифікацію протягом 2 - 3 місяців у вологому перліті або піску при температурі 1 - 5 С°. Схожість насіння, за умови правильно проведеної стратифікації становить 98 - 100%.

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Рекомендовані товари