Ожина середньо-пізня "Торнфрі" (Thornfree) / 2л

Модель: Rubus fruticosus "Thornfree"
55.00грн.

  • Наявність: Є в наявності


Ожина "Торнфрі" (Thornfree) - сорт ожини з повною відсутністю шипів, виведений в 1966 році селекціонером штату Меріленд в східній частині США - доктором Скоттом. Урожайність сорту висока. З окремих дорослих кущів збирають до 22 кг ароматних ягід. Зимостійкість середня.

Кущ високий, з довгими напівповзучими жорсткими пагонами. Гранчасті біля основи пагони, товщиною до 3-х сантиметрів, досягають 4-6 метрів. Темно-зелені - спочатку, до кінця сезону вони набувають синюватого відтінку. Листя складні, складаються з 3-5 листочків. На терміни дозрівання плодів впливають різні чинники: початок вегетації, погодні умови конкретного року, стан самої рослини, посаджена вона на сонці або в тіні. Залежно від цього, ягоди достигають і до кінця серпня, і до кінця вересня.

Ягоди темно-фіолетові, майже чорні, конічної форми, з блискучою шкіркою, вони важать до 5-7 грамів. Смак ягід змінюється в міру дозрівання: від кислого до кисло-солодкого і прісно-солодкого при перезріванні. Ягідна кисть, яка налічує іноді до 30-60 ягід, висне під власною вагою до землі. Дозрівання ягід не одночасно і період плодоношення може бути розтягнутий до півтора місяців.

Переваги сорту: повне відсутність шипів; невибагливість; суперврожайність; транспортабельність; стійкість до захворювань і ураження шкідниками, що дозволяє виключити обробку хімікатами.

Посадка і догляд

Ожина добре росте на більшості грунтів, за винятком піщаних. Але, найкраще їй підходять родючі суглинки. Кращий час посадки для саджанців з відкритою кореневою системою - весна, вирощені в контейнерах можна висаджувати весь сезон.

Грунт краще готувати з осені. Якщо передбачається посадка декількох ожинові кущів, то найкраще викопати рів, глибиною і шириною до 50 см і, поклавши на дно шар добре перепрілого гною або компосту товщиною до 10 см, перекопати. Кислі грунти вапнують. За час зими земля осяде і буде готова до посадки.

Рослини розміщують один від одного на відстані в залежності від сорту і подальшого способу його формування. Для потужної ожини, якою є сорт Торнфрі, особливо вдало підходить одностороння система формування. Цей спосіб підв'язки простий і полягає в тому, що однорічні пагони направляють в одну сторону, а торішні - в іншу. Тому відстань між рослинами повинна бути близько 3 - 4,5 метрів.

Після посадки стебла обрізають, залишаючи пагони висотою 25 см, причому коренева шийка повинна знаходитися на 2-3 см нижче рівня грунту. Землю навколо рослини мульчують торфом, тирсою, подрібненими гілками, щоб уникнути втрат вологи і утворення грунтової кірки.

Характеристики
Тип кореневої системи Закрита
Висота саджанця 30 - 40 см
Срок дозрівання Серпень
Колір Темно-фіолетовий, майже чорний
Смак Кисло-солодкий / солодкий

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Рекомендовані товари