Секвойя вічнозелена (Sequoia sempervirens) - найвище дерево планети, досягає висоти до 130 м і діаметра стовбура 8,5 - 9 м. Секвойя вічнозелена - вічнозелене хвойне дерево сімейства таксодієвих, єдиний представник роду Секвойя. Секвої родом з юрського періоду, тоді вони були поширені по всіх континентах, в наш час зустрічаються тільки на території Північної Америки.
Дерево заввишки 60 - 90 (130) м, діаметром стовбура біля основи 5 - 6 (9) м. Дерево швидкоросле, річний приріст становить до 1 м. Крона секвої щільна і широка в молодому віці, пізніше відкрита, нерегулярна вузько-конічна, утворена гілками зростаючими горизонтально або з легким нахилом вниз. Коренева система складається з неглибоких, широко розкинутих бічних коренів. Стовбур обгорнутий в товсту, волокнисту, порівняно м'яку, що не піддається горінню кору. Кора жорстко-волокниста, глибоко-борозниста, червоно-коричневого кольору, товщиною близько 35 см. Тривалість життя дерева більше 2000 років.
Молоді пагони ростуть злегка в сторони і вгору. Гілки тонкі, темно-зелені. Листорозміщення дворядне. Листя 15-25 мм в довжину. Шишки яйцевидної форми від довгастих до кулястих, 12-35 мм завдовжки, червонувато-коричневого кольору.
Секвойя віддає перевагу добре дренованим, свіжим алювіальним грунтам. Використовується як декоративна культура в великих парках. Часто секвойю вечнозеленую садять в якості "родового дерева".
Насіння не потребує стратифікації. Перед посівом насіння замочують в слабкому розчині марганцю 1 годину, далі в теплій воді на 1 - 2 доби. Після замочування просушують на сухій серветці 30 - 60 хвилин, для того щоб насіння не злипалося під час висівання. Висівають поверхнево або накривши грунтом товщиною не більше 5 мм. Щоб поверхня не пересихала накривають посуд парничком та постійно слідкують за її вологістю, зволожуючи з пульверизатора. Сходи з'являються через 2 тижня після посіву. Схожість насіння становить близько 30%.