Вільха чорна, насіння, 40 шт / 1 г / 100 г / 1 кг

Модель: Flnus glutinosa

Доступні варіанти


20.00грн.

  • Наявність: Є в наявності


Вільха чорна або Вільха європейська (Álnus glutinósa) - листопадне дерево сімейства Березові.

Дерево заввишки до 35 м, зі стовбуром до 90 см в діаметрі. Гілки майже перпендикулярні стовбуру. Крона пірамідальна або яйцеподібна в молодості, з часом стає округлою. Росте швидко, особливо у віці з 5 до 10 років. Повного розвитку досягає в 50-60 років. Живе зазвичай до 80-100 років. Коренева система поверхнева, тому вільха чорна схильна до вітроповалів. На коренях утворюються гронами бульби завдяки симбіозу з азотоутворюючими бактеріями. Кора стовбура спочатку зеленувато-бура, блискуча, познііше стає темною, майже чорною або зеленувато-темно-коричневою, з віком тріщинувата. На старих стовбурах утворюється чорнуватий шар кірки. Листки чергові, прості, округлі або оберненояйцевидні. Молоді - дуже клейкі, дорослі - зверху голі, темно-зелені з обох сторін, слабо блискучі, з точковими смолистими залозками, знизу світліші, лише з рудими борідками волосків у кутках жилок.

Тичинкові квітки дрібні, складаються з чотирьохроздільної оцвітини, з чотирма тичинками з жовтими пильовиками; на три квітки є одна п'ятилопатева приквіткова лусочка. Маточкові сережки - по 3 - 5 на безлистих ніжках. Приквіткові лусочки, розростаючись, утворюють п'ятироздільні, спочатку зелені, пізніше бурі, сильно потовщені і здерев'янілі лусочки супліддя ( «шишки»). Цвіте ранньою весною, до появи листя, в квітні - травні.

Плід - маленький горіх 2-3 мм завдовжки і 2-2,5 мм шириною, розташований в суплідді, яке розвивається із зеленої жіночої сережки, до осені стаючи темно-червонувато-бурим, яйцевидний, майже округлий, з сильно приплюснутою, прямою або слабовиїмчастою основою. Плоди розповсюджуються вітром або падаючи на сніг або в воду, несуться течією струмків і річок.

В 1 грамі міститься близько 1000 горішків. Насіння не потребує стратифікації. Перед посівом насіння замочують в посудині з чистою водою та ставлять її на теплому сонячному місці, через 3 дні на насіння з'являться паростки, після чого насіння висівають по поверхні грунту в лотки, та накривають парничком. Можна відразу висівати сухе насіння на досить зволожений грунт під парничок, та слідкувати щоб поверхня грунту не пересихала. Схожість насіння складає 90 - 95 %.

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Рекомендовані товари