Туя західна (Thuja occidentalis) — вічнозелене хвойне дерево родини кипарисових родом з Північної Америки. На даний час існує дуже багато декоративних форм та сортів туї західної, які використовуються в ландшафтному дизайні.
Дерево висотою до 30 м. Крона густа, пірамідальна. Кора поздовжньо-борозниста, темно-бура або сірувато-коричнева. Листки лусковидні, зелені, розміщені супротивно. Шишки світло-коричневі, дерев'янисті, зібрані у черепичасті суцвіття.
Тую західну використовують як декоративне дерево в міському озелененні, в садах та парках. Молоді пагони використовують в фармацевтичній промисловості, вони містять ефірну олію, аромадендрин, токсофолін, пініпікрін, пілен, пінін. Також молоді пагони туї західної широко використовують в народній медицині при кровотечах, при астмі, подагрі, при лікуванні сечового міхура, нирок та печінки, для виготовлення лікувальних настоянок.
Насіння туї західної потребують передпосівної стратифікації протягом 1 - 2 місяців у вологому перліті або піску при температурі 1 - 5 С°. Схожість насіння, за умови правильно проведеної стратифікації становить 80 - 90%.
Характеристики | |
Рік збору | 2024 |