Липа дрібнолиста (Липа серцелиста) / 100 - 150 см / вкс

Модель: Tilia cordata
70.00грн.

  • Наявність: Немає в наявності


Липа дрібнолиста, або липа серцелиста - листяних дерев сімейства Мальвові. Липа цінується як прекрасний медонос і як декоративне дерево в паркових насадженнях та насадженнях вздовж доріг.

Дерево до 40 м заввишки, з широкою шатроподібною кроною. Кора старих стовбурів з тріщинами, сіра. Доживає до 1100-1250 років. Листки фертильних пагонів округлі або злегка подовжені, в більшості випадків більш-менш косі, з більш-менш глибоко серцеподібною або усіченою підставою, на вершині різко коротко загострені, по краю з більш-менш округлими зубцями, зверху темно-зелені. Суцвіття з 3-8 (9) квіток, коротше приквіткового листка або трішки довше; бутони округлі, 3-4 мм в діаметрі, злегка коротко опушені. Приквітковий лист довгастий, (5) 8-9 см завдовжки і 1,5-2,5 см завширшки, до обох кінців більш-менш звужується, по обидва боки голий або з рідкими волосками по жилах, зрощений з квітконосом на 1/3 своєї довжини або не доходить до його основи на 1-2 см. Квітки 1,5 см в діаметрі; чашолистики ланцетоподібні, зовні здебільшого голі, зсередини, ближче до основи і верхівки опушені довгими білими, а по краю - тонкими дрібними кучерявими волосками; пелюстки по краях світліші, ніж по середній лінії, довгасті, до основи і верхівки звужуються. Цвіте в червні - на початку липня.

Плоди округлі або злегка подовжені, 7-10 мм завдовжки, 6-9 мм завширшки, зрілі з добре вираженими 4-5 ребрами, з щільною, дерев'янистою, бархатисто опушеною оболонкою, опушення сіре або рудувате. Плодоносить в серпні - жовтні.


Характеристики
Форма дорослої рослини до 40 м

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Рекомендовані товари