Яблуня "Лігол"

Модель: Malus domestica "Ligol"
65.00грн.

  • Наявність: Немає в наявності


Яблуня "Лігол" - зимовий сорт яблуні, отриманий в результаті схрещування сортів Лінда і Голден Делішес в польському Інституті садівництва і квітникарства в 1972 р Морозостійкість сорту досить висока. Яблуня має високу стійкість до парші та борошнистої роси. Стійкість до бактеріального опіку нижче середньої. Яблуня схильна до деяких хвороб деревини. Сорт Лігол скороплідний. Починає плодоносити вже на 3 році життя, врожайність з одного дерева в перші роки становить 3,5 - 5,5 кг. Має високі темпи нарощування врожайності. Урожайність сорту дуже висока. Десятирічні дерева здатні давати 15,5 т / га плодів.

Дерево середньоросле, до десятирічного віку яблуня досягає у висоту 3,5 метрів, має широкопірамідальной крону, характеризується середньою загущеністю гілок. Гілки розташовані до стовбура під кутом 60 - 85 градусів. Сорт придатний для веретенообразной формувальної обрізки крони. Тип плодоношення - змішаний. Яблуня має середні терміни цвітіння, яке триває 7 - 10 днів. Має високу здатність до пагоноутворення. Закінчення росту пагонів відзначається в кінці липня - початку серпня. Листя з дерева опадає в кінці жовтня - початку листопада. Сорт самобезплідний. Найкраще зав'язь утворюється при запиленні пилком таких сортів, як Чемпіон, Айдаред, Спартан, Глостер, Голден Делішес, Витос, Чемпіон Арно, Голд Раш, Фуджі, Ельстар, Лобо, Макінтош. Лігол є прекрасним обпилювачем для багатьох яблунь, за винятком сортів Джонаголд і Айдаред. Є схильність до періодичності при надмірному загущіваніі крони, тому потребує проріджування зав'язі та регулярної річної (зеленої) обрізку. Може спостерігатися перенесення врожаю з одного боку крони на іншу.

Плоди високотоварні, великі і дуже великі. Одне яблуко важить в середньому не менше 250 г, окремі екземпляри досягають маси 400 г. Плоди одномірні, мають округло-конічної правильну форму. З роками відзначається несуттєве зменшення середньої маси плодів. Шкірочка щільна, гладка, з глянцевим блиском. Забарвлення зеленувато-жовте, з рум'янцем насиченого червоного кольору з більшою окружності плода. Численні підшкірні цятки світлі, добре помітні. Оцінка зовнішнього вигляду плода - 4,8 балів. М'якоть кремового або світло-жовтого кольору, щільна з дрібною зернистістю, хрумка, надзвичайно соковита. Яблуко дуже ароматне, має відмінний солодкий смак з приємною кислинкою. Смак оцінений дегустаторами в 4,6 бала. Плоди яблуні Лігол добре підходять для вживання як в свіжому вигляді, так і для різних типів переробки.

Яблука готові до знімання в кінці вересня. Досягають повної споживчої зрілості в січні місяці. Плоди відрізняються відмінною транспортабельністю і гарною лежкістю. Зберігаються до 6 місяців (з жовтня по квітень) в прохолодному темному місці. Вимагають дотримання умов зберігання, інакше товарний вигляд яблук погіршується. Плоди високотранспортабельні. За високу врожайність, витривалість вище середнього, невимогливість до агротехніки і високотоварні якості плодів яблуня Лігол віднесена до комерційних сортів.

Характеристики
Тип кореневої системи Відкрита
Висота саджанця 100 - 170 см
Форма дорослої рослини 3 - 3,5 м
Срок дозрівання Пізній (зимовий)
Колір Зеленувато-жовтий з рум'янцем яскраво червоного кольору
Смак Кисло-солодкий
Якість саджанця Щеплений (підщепа ММ-106)

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Рекомендовані товари