Сосна кедрова європейська (Кедр європейський)

Модель: Pinus cembra
129.00грн.

  • Наявність: Немає в наявності


Сосна кедрова європейська, або кедр європейський (Pinus cembra L.) - рідкісний реліктовий вид кедрової сосни. В природі зустрічається на півдні Франції, в Альпах та в високогірних районах Карпат та Татр. Вид занесений до Червоної Книги України.

Дерево висотою в дорослому віці 10 - 25 м, і діаметром стовбура до 1,5 м, в 30-річному віці висотою 3 - 4 м. Темп приросту дуже повільний, щорічний приріст до 30 років становить 2,5 см в рік, після 30 років - до 30 см  в рік. Крона яйцевидна, широка, часто з віком з декількома вершками. Стовбур товстий, в молодому віці прямий, в старості викривляється. Хвоя темно-зелена, з блакитним відтінком, довжиною 5 - 9 см, зібрана в пучки по 5 шт.  Шишки довжиною 4 - 8 см, діаметром 6 - 7 см, дозрілі темно-коричневі, дозрівають на другий рік. Насіння довжиною 8 - 12 мм. Насіння їстівне. Плодоносити починає з 25 - 60 років. Тривалість життя до 1000 років.

Сосна кедрова європейська віддає перевагу помірно вологим глинистим грунтам. Висаджувати можна як на сонячних ділянках, так і в тіні, тіневитривалість висока. Морозостійкість висока (до -40°).

Використовується в  в одиночних і групових посадках в садах і парках, завдяки дуже повільному темпу росту можна використовувати при створенні різних ланшафтних композицій. Насіння (горішки) використовуються в їжу. Відвар з хвої використовується в народній медицині.Характеристики
Тип кореневої системи Закрита
Висота саджанця 10 - 15 см
Вік садженця 3 роки
Форма дорослої рослини 10 - 25 м
Колір Темно-зелений
Зона морозостійкості USDA Висока, до -40°
Вічнозелена / Листопадна Вічнозелена
Відношення до вологості Вологолюбива
Вимоги до грунту Глинисті грунти
Посухостійкість Висока
Темп росту Дуже повільний, 2,5 см в рік
Плоди Шишки, насіння їстівне
Відношення до освітлення Не вимоглива, тіневитривала

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Рекомендовані товари