Горіх грецький "Іван Багряний" (посівний матеріал), шт

Модель: Иван Багряный, посевной материал, шт
4.00грн.

  • Наявність: Немає в наявності


Іван Багряний - карликовий, високоврожайний та самий скороплідний сорт грецького горіха. Сорт виведений в 1980 роках в місті Пирятин Полтавської області, шляхом схрещування горіху сорту Ідеал та місцевих сортів. В плодоношення Іван Багряний вступає на 3, рідше на 2 рік після посадки, на 4 - 5 рік він дає вже стабільні врожаї. В дорослому віці дерево може давати урожай до 20 - 30 кг горіхів з одного дерева. За рахунок невеликих розмірів дерева щільність посадки можна збільшувати до 600 шт. на 1 га, застосовуються схеми посадки 5 * 5 м або 4 * 4 м. Морозостійкість висока. Стійкий до марсоніозу та хлорозу. Не переносить близького залягання ґрунтових вод. При насіннєвому розмноженні передає материнські характеристики на 90 %.

Дерево карликове, досягає в висоту 3 - 5 метрів, крона компактна. Плодоношення відбувається як на верхівкових так і на бічних гілках. На верхівкових кистях плоди зібрані по 5 - 9 шт., на бічних по 3 - 5 шт.. Цвіте Іван Багряний в травні, плоди дозрівають з середини до кінця серпня в південних регіонах, і з початку до середини вересня - в північних регіонах. Тривалість життя дерева Івана Багряний близько 20 років.

Маса горіха 7 - 8 грам, маса ядра 4 -5 грам. Шкаралупа тонка, товщиною близько 1,2 мм, легко розколюється. Ядро світле, солодке, відокремлюється легко, містить високу кількість білків і жирів.

Насіннєве розмноження горіха. Стратифікація і посів.

Насіннєве розмноження грецького горіха є найпоширенішим способом його розмноження. Грецький горіх можна висівати восени та весною.

Весняний посів і стратифікація.

Весняний посів зменшує ризики загибелі посівного матеріалу в наслідок впливу великих морозів при відсутності снігу, та знищення його гризунами. Однак перед посівом весною посівні горіхи потребують обов'язковою стратифікації.

Стратифікація - це процес тривалого впливу на посівний матеріал низькими температурами, для штучної імітації природного (зимового) спокою. Для стратифікації плоди горіхів закладають в вологий пісок або перліт при температурі 1 - 9 градусів, - в овочевому відсіку холодильника або у погребі. Закладені на стратифікацію горіхи періодично провітрюють, при пересиханні зволожують, слідкують щоб не завівся грибок, осередки розмноження грибка, в разі його виявлення ліквідовують. Період стратифікації для різних сортів горіхів різний, в залежності від товщини шкаралупи горіха. Так для тонкостінних сортів горіхів тривалість стратифікації становить 30 - 40 днів, при перевищенні цього строку посівний матеріал може зіпсуватися та закиснути. Для горіхів з середньою товщиною шкаралупи - тривалість стратифікації становить 2 - 3 місяці, для товстостінних сортів та видів горіхів тривалість стратифікації збільшуються до 4 місяців. Товстостінні сорти горіхів перед стратифікацією необхідно додатково вимочувати в чистій воді на протязі 2 - 3 діб, періодично (2 - 3  рази на добу) змінюючи воду.

Посів стратифікованих горіхів проводиться в строки з 20 квітня до 20 травня. Горіхи  висаджуються в лунки глибиною 6 - 9 см, на відстані 20 - 25 см один від одного, горіхи кладуться "на ребро". Перші сходи з'являються вже через 1 тиждень, основна кількість сходів з'являється через 2 тижні. Деяка частина горіхів можу сходити з запізненням, аж до 4 - 5 тижнів після посіву. Хорошою схожістю горіхів вважається 90%. Реальна схожість може становити від 30 до 60 %. На зниження схожості горіха можуть впливати такі фактори, як неякісний посівний матеріал, недотримання умов та строку стратифікації, погодні умови в період між посівом та сходами (посуха, заливні дощі).

Осінній посів горіхів.

Осінній посів передбачає висівання горіхів відразу в грунт восени, з кінця жовтня до кінця листопада. При осінньому посіві проводити стратифікацію не потрібно, за зимовий період горіхи проходять природну стратифікацію. При осінньому посіві схожість горіхів може давати навіть кращі результати ніж при весняному посіві, однак існую ризик повністю втратити посівний матеріал через високі морози при повній відсутності снігового покриву, та в результаті знищення горіхів гризунами.

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Рекомендовані товари