Горіх грецький "Піщанський" (посівний матеріал), шт

Модель: Горіх "Піщанський", посівний матеріал, шт
5.00грн.

  • Наявність: Немає в наявності


Піщанський - високоурожайний промисловий сорт української селекції, виведений селекціонером В. Жаданом. Використовується для закладання промислових насаджень. В плодоношення вступає на 6 - 7 рік після посадки. Урожайність складає 25 і більше кг з одного дерева. Схема посадки 8 * 8 м. Стійкий до марсоніозу та інших захворювань. Найкращими обпилювачами є сорти Костюженський, Яблуновский, Речя, Скиноский, Казаку, Когилничану, Бричанський, частково запилюється самостійно. Засухостійкість і морозостійкість висока.

Дерево середньоросле, крона округлої форми, середньої густоти. Тип плодоношення - латеральний. Тип цвітіння - протогенічний. Цвіте в кінці квітня - на початку травня, плоди дозрівають в середині вересня.

Маса плода горіха - 13,5 г, маса ядра 9 - 9,5 г. Плоди середнього розміру, без ребер, солом'яно-жовтого кольору. Ядро світло-кремове, відокремлюється  легко.

Насіннєве розмноження горіха. Стратифікація і посів.

Насіннєве розмноження грецького горіха є найпоширенішим способом його розмноження. Грецький горіх можна висівати восени та весною.

Весняний посів і стратифікація.

Весняний посів зменшує ризики загибелі посівного матеріалу в наслідок впливу великих морозів при відсутності снігу, та знищення його гризунами. Однак перед посівом весною посівні горіхи потребують обов'язковою стратифікації.

Стратифікація - це процес тривалого впливу на посівний матеріал низькими температурами, для штучної імітації природного (зимового) спокою. Для стратифікації плоди горіхів закладають в вологий пісок або перліт при температурі 1 - 9 градусів, - в овочевому відсіку холодильника або у погребі. Закладені на стратифікацію горіхи періодично провітрюють, при пересиханні зволожують, слідкують щоб не завівся грибок, осередки розмноження грибка, в разі його виявлення ліквідовують. Період стратифікації для різних сортів горіхів різний, в залежності від товщини шкаралупи горіха. Так для тонкостінних сортів горіхів тривалість стратифікації становить 30 - 40 днів, при перевищенні цього строку посівний матеріал може зіпсуватися та закиснути. Для горіхів з середньою товщиною шкаралупи - тривалість стратифікації становить 2 - 3 місяці, для товстостінних сортів та видів горіхів тривалість стратифікації збільшуються до 4 місяців. Товстостінні сорти горіхів перед стратифікацією необхідно додатково вимочувати в чистій воді на протязі 2 - 3 діб, періодично (2 - 3  рази на добу) змінюючи воду.

Посів стратифікованих горіхів проводиться в строки з 20 квітня до 20 травня. Горіхи  висаджуються в лунки глибиною 6 - 9 см, на відстані 20 - 25 см один від одного, горіхи кладуться "на ребро". Перші сходи з'являються вже через 1 тиждень, основна кількість сходів з'являється через 2 тижні. Деяка частина горіхів можу сходити з запізненням, аж до 4 - 5 тижнів після посіву. Хорошою схожістю горіхів вважається 90%. Реальна схожість може становити від 30 до 60 %. На зниження схожості горіха можуть впливати такі фактори, як неякісний посівний матеріал, недотримання умов та строку стратифікації, погодні умови в період між посівом та сходами (посуха, заливні дощі).

Осінній посів горіхів.

Осінній посів передбачає висівання горіхів відразу в грунт восени, з кінця жовтня до кінця листопада. При осінньому посіві проводити стратифікацію не потрібно, за зимовий період горіхи проходять природну стратифікацію. При осінньому посіві схожість горіхів може давати навіть кращі результати ніж при весняному посіві, однак існую ризик повністю втратити посівний матеріал через високі морози при повній відсутності снігового покриву, та в результаті знищення горіхів гризунами.

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Рекомендовані товари