Глід колючий, насіння, 10 шт

Модель: Crataegus oxyacantha
20.00грн.

  • Наявність: Є в наявності


Глід колючий (Crataegus oxyacantha) — кущ або невелике дерево родини Розових. Росте в лісах, на узліссях, по берегах річок, обабіч доріг, серед чагарників, зустрічається по всій території України.

Кущ, або дерево висотою 5 - 6 м. Гілки з гострими колючками. Листки широкоромбовидної форми, зелені. Квітки п'ятипелюсткові, білі або рожевуваті. Цвітуть в травні. Плоди червоні, видовженої форми, з кісточкою. Плоди їстівні. Смак нейтральний. Плоди споживають в свіжому вигляді, сушать та використовують для виготовлення лікувальних настоянок. З висушених плодів готують компоти та чаї.

Глід колючий використовують як декоративну, плодову та лікувальну рослину. В якості декоративної рослини глід висаджують в одиночних та групових посадках, в садах та парках, в міському озелененні, при засадженні узбіч автомобільних та залізничних доріг, ярів, лісозахисних смуг. В якості лікувальної рослини використовують сушені плоди глоду, сушені листки та квітки. У квітках глоду колючого виявлені гіперозид, кверцетин, хлорогенову та кавову кислоти, триметаламін, холін, ацетилхолін. У плодах містяться аскорбінова кислота, ретинол, сапоніни, масляна та лінолева кислота, дубильні речовини тощо. Квітки, плоди та листки широко використовуються в фармацевтичній промисловості для виготовлення настоянок, витяжок, екстраків та медичних препаратів. Препарати на основі глоду колючого заспокоюють збудження центральної нервової системи, нормалізують кровопостачання судин серця та мозку, поліпшують самопочуття, нормалізують артеріальний тиск, мають антиалергічний ефект, знижують рівень холестерину в крові.

Висівають насіння глоду восени або весною. У випадку весняного посіву необхідно проводити стратифікацію протягом 2 - 3 місяців у вологому перліті або піску при температурі 1 - 5 С°. Схожість насіння, за умови правильно проведеної стратифікації становить 80 - 95%.

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Рекомендовані товари