Яблуня зимова "Чемпіон" (ММ106), вкс

Модель: Чемпіон
60.00грн.

  • Наявність: Немає в наявності


Яюлуня "Чемпіон" - ранньозимовий сорт яблуні чеської селекції, виведений в 1970 році на науково-дослідній станції в Головоусах (Чехія) в процесі гібридизації двох сортів - Голден Делішес x Ренет помаранчевий Кокса. Швидкоплідність сорту Чемпіон висока, перше плодоношення настає вже на третьому році після посадки дерева. Плодоношення стабільне. Урожайність висока. Так, яблунька у віці 5 - 6 років щорічно дає від 17 до 25 кг врожаю, що дуже навіть непогано, враховуючи компактний розмір дерев. При використанні підщепи М9 перше плодоношення настає вже в перший рік після посадки. Зимостійкість середня. Для забезпечення деревах додаткового захисту в умовах холодного клімату рекомендується вкутувати стовбури на зимовий період. Стійкість до борошнистої роси середня. Для запобігання захворювання потрібно проводити правильну своєчасну обрізку з урахуванням невисокої інтенсивності росту дерев. Стійкість до ураження паршею досить висока. Допускається ураження сорту бактеріальним опіком.

Дерева слаборослі, крона компактного розміру, овальної форми, середньої густоти. До початку періоду плодоношення зростання йде досить швидко, після чого значно сповільнюється. Також зростання слабшає в роки рясного плодоношення, в цьому випадку для його стимулювання застосовується спеціальна обрізка крони. Основні гілки середньорозвинені, при відходження від стовбура утворюють кут в 50 - 70 градусів. Бруньки мають високу збудливістю, здатність до пагоноутворенню помірна. Плодоношення змішаного типу. Цвітіння яблунь рясне, дружне, відбувається в середні строки. Оскільки даний сорт частково самозапилюватися, з метою підвищення врожайності рекомендується висаджувати поблизу його дерев яблуні-запилювачі. Кращими серед них є сорти Алкмене, Айдаред, Алва, Лобо, Джеймс Грів, Флоріна, Теремок, Гала, Спартан, Пілот, Пірос, Пінова і Пріам.

Плоди великого розміру, середня вага одного плоду дорівнює 160 - 200 грамам, практично всі одномірні, правильної форми - округло-овальної. Шкірочка суха, дуже тонка, але досить щільна і еластична. У період знімною зрілості основне забарвлення плодів зеленувато-жовте, покривне забарвлення виражене на значній поверхні яблука в формі світлого оранжево-червоного розмито-смугастого рум'янцю. Також відомі клони Чемпіона: Чемпіон Арно (покривне забарвлення займає значну частину поверхні на шкірці у почковой варіації) і Чемпіон Рено (більш солодкого смаку, на вигляд - практично повністю червоні). М'якоть світло-кремового відтінку, середньої щільності. Яблука дуже соковиті, ароматні, відмінного кисло-солодкого смаку (4,5 - 4,7 бала за дегустаційної 5-бальною шкалою). В першу чергу плоди використовують для вживання в свіжому вигляді, але для переробки вони також підійдуть.

Період знімної стиглості припадає зазвичай на другу половину вересня. На молодих яблунях плоди утримуються міцно. В окремих випадках, через кілька років, яблука починають передчасно опадати. У разі ж запізнення зі збиранням врожаю плоди зберігаються гірше і швидше втрачають свої смакові якості. Споживчий період починається через 2 тижні після знімання - в жовтні. При зберіганні в холодильнику яблука залишаються свіжими протягом 5 місяців (до середини весни), в умовах сховища плоди зберігаються не більше 1,5 - 2 місяців. Транспортабельність сорту середня, під час перевезення плодів потрібна якісна упаковка. При вирощуванні яблунь в комерційних цілях стиглі плоди бажано реалізовувати відразу після збору. При відсутності такої можливості для зберігання використовуються холодильні камери з РГС.

Для отримання хорошого забарвлення яблук рекомендується постійно проводити нормування кількості квіток і зав'язі. Також перед збором врожаю, приблизно за 6 тижнів, корисними будуть 2 - 3 процедури обприскування листя фосфорвмісними розчинами.

Головними перевагами сорту Чемпіон є: високі смакові якості плодів і їх привабливий зовнішній вигляд, висока врожайність і скороплодность.

Характеристики
Тип кореневої системи Відкрита
Висота саджанця 80 - 100 см
Форма дорослої рослини 2,5 - 3 м
Срок дозрівання Ранньопізній (ранньозимовий)
Колір Жовто-зеленуватий з оранжево-червоним рум'янцем
Смак Кисло-солодкий
Якість саджанця Щеплений (підщепа ММ-106)

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Рекомендовані товари

Купить саджанці яблуні Чемпіон недорого, купити саджанці яблуні Чемпіон від виробника