Черешня Валерій Чкалов

Модель: Валерій Чкалов
90.00грн.

  • Наявність: Немає в наявності


Валерій Чкалов - сорт черешні виведений в 60-х роках минулого століття спільними зусиллями Центральної генетичної лабораторії імені Мічуріна і Мелітопольської ОСС. В якості вихідного матеріалу селекціонери з Мічуринска і українського Мелітополя взяли сіянці черешні Кавказька Рожева. Плодоношення сорту починається в п'ятирічному віці. Як і багато різновидів черешні, цей сорт відноситься до самостерильних. Запилювачі для черешні Валерій Чкалов - сорти, квітучі в цей же період часу. До них можна віднести черешню Апрелька і Червнева рання, Жабуле і Скороспілка.

Дерево утворює розвинену середньої густини крону, яка з кожним роком набуває все більш розкидистої форми, що стає запорукою майбутнього рясного врожаю. До 10 років доросле дерево легко дізнатися: по товстому, покритому сірувато-коричневою корою штамбу; по потужним скелетних гілок, що відходять від стовбура під кутом 45-60 °; за переважаючою в кроні гладкою, коричневою з червонуватим відтінком корою, по численному листі. Листя у черешні сорту Валерій Чкалов теж велике. При належному догляді і поливі на молодому прирості довжина світло-зелених з зазубреними краями листя досягає 19, а ширина 10 см. Для сорту черешні Валерій Чкалов характерно ранньовесняне цвітіння. Масове дозрівання великих насичено-бордових соковитих ягід припадає на першу половину червня, що дозволяє віднести культуру до одних з найбільш ранніх.

Середня маса плодів дорівнює 6-8 грамів, в південних районах в сприятливі роки сорт радує ще більше повноцінним плодами широкої серцеподібної форми. На розрізі соковита кістянка являє темно-червону м'якоть з помітними, більш світлими прожилками і округлу велику, вагою до 0,4 грама кісточку. Відокремити її від стиглої м'якоті без ризику пошкодження черешні не завжди вдається. Якщо ягода пом'ята, виділяється смачний, що містить багато цукрів, з невеликою приємною кислинкою, темно-червоний сік. Черешня Валерій Чкалов в 100 грам плодів містять: 13,5 грам харчових волокон; 10,7 грам цукрів; 0,6 грам органічних кислот; 21,5 міліграма вітаміну C.

Характеристики
Тип кореневої системи Відкрита
Висота саджанця 80 - 100 см
Срок дозрівання Ранньосередній
Колір Темно-червоний
Смак Солодкий
Якість саджанця Щеплений

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре

Купити саджанці черешні Валерій Чкалов недорого, купити саджанці черешні Валерій Чкалов від виробника