Скумпія звичайна, насіння, 10 шт / 100 шт

Модель: Cotinus coggygria

Доступні варіанти


20.00грн.

  • Наявність: Є в наявності


Скумпія звичайна, або скумпія шкіряста (Cotinus coggygria Scop.) - декоративний кущ родини сумахових. Інші назви - жовтушник, сумах, райдерево, перукове дерево. Росте в підлісках, на кам'янистих схилах, на узбіччях доріг, на вапняках, іноді на піщаниках.

Кущ, або невисоке дерево висотою 1 - 6 м. Кора потріскана, коричнева. Пагони зеленуваті, на зрізі злегка виділяють молочний сік. Листки чергові, округлі або оберненояйцевидні, шкірясті, матово-зелені, довжиною 3 - 8 см. Восени листки набувають декоративного яскраво-червоного або темно-пурпурового забарвлення.

Квітки зеленувато-жовті, дрібненькі, зібрані в волокнисті прямостоячі суцвіття довжиною 15 - 30 см, одно-, двостатеві або стерильні. Після обпадання стерильних квіток їх квітконіжки видовжуються та вкриваються білувато-рожевими волосками. Цвіте у травні -  червні. Плоди - кістянки довжиною 3 - 5 мм.

Використовується як декоративна рослина в садах та парках. Також використовується в фармацевтичній промисловості як сировина для добування таніну та галової кислоти. Має широке застосування в народній медицині. Віддає перевагу добре освітленим ділянкам. Морозостійкість висока.

Насіння потребує стратифікації протягом 1 - 2 місяців у вологому перліті або піску при температурі 1 - 5 С°. Схожість насіння, за умови правильно проведеної стратифікації становить 80 - 90%.

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Рекомендовані товари