Горіх ведмежий, стратифіковане насіння, 10 шт

Модель: Corylus colurna
50.00грн.

  • Наявність: Є в наявності


Горіх ведмежий або Ліщина деревовидна (Corylus colurna) - листопадне дерево з роду Ліщина, родини Березових. Горіх ведмежий використовується як горіхоплідна культура, а також як підщепа для культурних сортів фундука.

На відміну від більшості інших видів ліщини, цей вид не кущ, а дерево висотою до 20-30 метрів, з густою широкопірамідальною кроною. Тривалість життя дерева до 200 років. Коренева система глибока, стрижнева. Кореневих відприсків ліщина деревовидна не дає. Однорічні пагони жовтувато-сірі, з щетинисто-волосистим опушенням. Кора на стовбурі і старих гілках сіра, глибоко-тріщинувата, відділяється пластинками. Листки округлі, темно-зелені, широко-яйцевидної або овальної форми, довжиною 7-12 см, шириною 5-9 см. Молоді листки зверху опушені, знизу волосисті в основному по жилах, пізніше стають голими. Черешки довжиною 1,5-4,5 см, залозисто-опушені.

Цвіте рано навесні, в березні-квітні. Як і у інших видів ліщини, чоловічі квітки зібрані в циліндричні сережки довжиною 6-10 см, товщиною до 6 мм. Жіночі квітки сховані в дрібних бруньках, з-під лусок яких показуються під час цвітіння тільки рильця.

Плоди - однонасіннєві горіхи, зібрані разом по 3-8 штук. Обгортка горіха (плюска) оксамитова, широко розкрита, листочки її значно довші за горіха і багатократно розсічені на лінійно-ланцетні гострі сегменти, часто серповидно вигнуті. Горіхи дрібні, стиснуті з боків, з дуже товстою твердою шкаралупою. Плодоношення нерегулярне, врожайні роки чергуються з 2-3 неврожайними. Збирають урожай в серпні-вересні.

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Рекомендовані товари