Фундук Галле

Модель: Галле
109.00грн.

  • Наявність: Немає в наявності


Галле - сорт фундука, виведений в 1788 році в Німеччині. Сорт один з найбільш високоврожайних, плодоношення регулярне і рясне. Віддає перевагу сонячним, захищеним від вітрів місцям, не переносить підвищеної вологості грунту. Вимагає наявність запилювачів, таких як Барселонський, Косфорд.

Кущ сильнорослий, має велику, розлогу густу крону, максимально заввишки до 5,5 м. Розміщення листя досить густе, саме ж листя велике чи середнє, еліпсовидне або округле, досить часто з декількома розрізами і невеликою, гостро-кінцевою верхівкою. Листки темно-зелені з шорсткими ворсинками. Є численні чоловічі суцвіття, в гронах до 6 штук, довжиною до 7 см, діаметром  близько 5 мм, сірувато-коричневі з фіолетовим нальотом, дрібно-замшеві. Час цвітіння - середньо-ранній, як правило одночасно з іншими сортами. Плодова обгортка тієї ж довжини, що і горіх, іноді буває довша або коротша, грубо м'ясиста, біля основи має ворсинки. У період дозрівання жовтіє і розкривається, горіхи досить легко випадають.

Горіхи великі або дуже великі, конусоподібні, сильно звужуються до верхівки. Розміри: висота до 28 мм, ширина - до 25 мм, товщина - до 23 мм. Форма звичайна правильна, злегка плеската. Шкаралупа досить товста, жовтувато-коричнева або коричнева з темними смужками, гладка, блискуча, на верхівці з ясним нальотом. Основа дуже велике, злегка випукла, займає майже всю основу горіха, округла, 4-и кутна, коричнево-біла, в середині більш темніша. Ядро велике, яйцеподібне, з гострим кінцем, покрите темно-коричневою, досить грубою волокнистою оболонкою, яку легко відокремити. Ядро ясно-кремове, солодке, смачне.

Горіхи дозрівають пізно, як правило в другій половині вересня або на початку жовтня.

Характеристики
Тип кореневої системи Відкрита
Висота саджанця 50 - 80 см
Вік садженця 2 роки
Форма дорослої рослини 3,5 - 5,5 м
Срок дозрівання Пізній
Якість саджанця Вегетативний відсадок

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре

фундук Галле, саджанці фундука Галле, фундук Гальський