Клен псевдоплатановий "Атропурпуреум", насіння, 10 шт / 100 шт

Модель: Acer pseudoplatanus "Atropurpureum"

Доступні варіанти


20.00грн.

  • Наявність: Немає в наявності


Клен псевдоплатановий "Атропурпуреум" (Acer pseudoplatanus "Atropurpureum") - форма клена-явора з пурпурово-коричневими молодим листям.

Дерево заввишки до 30 м, діаметром стовбура до 1,1 м. Крона ширококонусовидна, шириною до 15 м. Листки супротивні, пальчасто-лопатеві завдовжки 10 - 25 см, шириною 5 - 15 см .. Під час розпускання листя має коричнево-червоне забарвлення , нижня сторона має темно-пурпуровий забарвлення, пізніше забарвлення змінюється на темно-зелене. Квітки однодомні, жовто-зелені, зібрані в суцвіття по 20 - 50 шт. Цвіте навесні. Плід - двокрилка, довжиною до 5 см, в період дозрівання темно-пурпурова. Тривалість життя близько 500 років.

Явір пурпуролистий до складу грунту не вимогливий. Висаджувати рекомендується на сонячних ділянках. Морозостійкість висока. Висока стійкість до міської загазованості повітря.

Використовується як декоративне дерево в одиночних і групових посадках в парках, в міському озелененні, для висадки уздовж доріг. Явір має цінну міцну, стійку до гниття деревину. Також явір є хорошим медоносом. У період весняного сокоруху з явора добувають сік, який містить багато сахарози (1 - 2,5%). З кленового (яворового) соку виготовляють кленовий сироп і різні напої. Сік явора використовують у народній медицині.

Висівають насіння клена восени або весною. У випадку весняного посіву необхідно проводити стратифікацію протягом 2 - 3 місяців у вологому перліті або піску при температурі 1 - 5 С°. Схожість насіння, за умови правильно проведеної стратифікації становить 98 - 100%.

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Рекомендовані товари