Черешня середньо-пізня "Мелітопольська чорна"

Модель: Prunus avium "Мелітопольська чорна"
79.00грн.

  • Наявність: Немає в наявності


Мелітопольська чорна - середньопізній сорт черешні селекції Інституту зрошуваного садівництва УААН. Відібраний серед сіянців з насінь від вільного запилення 1933 року сорту Французька чорна. Селекціонер М. Т. Оратовський. Вирізняється стабільною, високою врожайністю, зимостійкістю, стійкістю до моніліозу, самобезплідністю, високою життєздатністю дерев. 

Дерево велике, швидкоростуче, формує широкоовальну, підняту, густу крону. У плодоносіння вступає на 4-й рік, плодоносить на однолітньому прирості й букетних гілочках.

Плоди досить великі (6-8 г), одномірні, опукло-овальні. Плодоніжка середня, легко відокремлюється від гілки, прикріплення до кісточки неміцне, відрив від плоду сухий. Шкірочка тонка, міцна, темно-червона, майже чорна, блискуча, від м'якоті відокремлюється добре. М'якоть темно-червона, соковита, хрящувата, солодка, із приємною кислинкою (4,4 бали). У недостатньо зрілих плодів є легка гіркота. Сік темно-червоний. Плоди містять: сухих речовин 18,22%, цукрів 13,32%, органічних кислот 0,71%, вітаміну С 6,32 мг на 100 г сирої маси. Кісточка дрібна, округла, вільна.

Дозрівають плоди в умовах Мелітополя 18-24 червня, транспортабельні, універсального використання: споживаються свіжими, але цінуються насамперед як чудовий сировинний сорт. З 1969 року сорт Мелітопільська чорна занесений до Реєстру сортів рослин України. Рекомендований для вирощування в промисловому й аматорському садівництві в степовій і лісостеповій зонах. У селекції — донор врожайності, гарного зовнішнього вигляду, транспортабельності.

Характеристики
Тип кореневої системи Відкрита
Висота саджанця 80 - 100 см
Срок дозрівання Середньопізній
Колір Темно-червоний, майже чорний
Смак Солодкий
Якість саджанця Щеплений (підщепа магалебка)

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре

Купити саджанці черешні Мелітопольська чорна недорого, купити саджанці черешні Мелітопольська чорна від виробника