Калина червона (Калина звичайна) / 20-30 см / С1.5

Модель: Viburnum opulus
75.00грн.

  • Наявність: Є в наявності


Калина червона, або Калина звичайна (Viburnum opulus) - листопадний ягідний і декоративний кущ з роду Калина, родини Адоксових, широко розповсюджений по всій території України. Калина є народним символом України.

Кущ висотою 2 - 4 м. Листки довжиною до 10 см, супротивні, зелені. Квіти білі, зібрані в плоскі великі щиткоподібні суцвіття. Крайові квіти більшого розміру, безплідні. Цвіте з квітня до кінця травня. Плоди достигають з вересня.

Плоди - ягодоподібні кістянки, розміром 5 - 10 мм, округлі, червоні, блискучі, всередині з плоскою серцевидною кісточкою. М'якоть соковита, гіркувата, з характерним калиновим смаком та ароматом. Плоди залишаються на кущі до середини весни наступного року, не псуються, не пошкоджуються морозами, залишаються придатними для споживання. Перемерзлі ягоди втрачають свою гіркоту, та стають солодшими. Урожайність ягід висока, щорічна.

Калина до складку грунтів не вимоглива, проте віддає перевагу добре зволоженим грунтам. Тіневитривалість висока. Морозостійкість висока. 

Використовується як ягідна та декоративна рослина. Ягоди калини мають лікувальні властивості, здавна використовуються в народній медицині. Ягоди споживаються в свіжому вигляді, сушаться, з них виготовляють компоти, варення, лікувальні настоянки та вино, яке теж має лікувальні властивості. Ягоди містять багато аксорбінової кислоти та різних елементів і кислот. Ягоди сортових (культурних)  форм калини червоної хоча і мають більші плоди, проте не містять такої кількості аскорбінової кислоти та інших елементів як ягоди дикої (видової) калини червоної.

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре